Oferujemy skuteczne leki na opryszczkę skórną, czyli inaczej zimno na ustach, objawiające się zakażeniem błony śluzowej jamy ustnej, dziąseł albo wargowym. Objawy tego schorzenia są swędzące i bolesne, a dodatkowo szpecą twarz. Doprowadzają do powstawania strupów na i pod nosem, wargach oraz na brodzie. Posiadamy zwalczające je preparaty w różnych postaciach, takich jak maść, krem czy tabletki.
Czym jest opryszczka?
Jest to choroba wywoływana przez wirusy, bardzo często pojawiająca się w okresie obniżenia odporności, gdy towarzyszy nam przeziębienie, a wraz z nim gorączka i ogólne osłabienie. Opryszczka na ciele może wystąpić w różnych miejscach: w nosie lub pod nosem, na brodzie albo na wardze. Zaczyna się od swędzenia, potem pojawiają się drobne pęcherzyki, które w końcu zmieniają się w strupy i odpadają. Sam przebieg choroby można znacząco skrócić stosując leki na opryszczkę skórną na ustach w postaci preparatów, na przykład tabletek, maści bądź kremów.
Niestety, jest to schorzenie, którego nie można się całkowicie pozbyć. Wirus czeka utajony w układzie nerwowym, a stosowane leki, takie jak maści, tabletki, kremy czy plastry, mogą tylko zniwelować jego objawy.
Najlepsze sposoby na opryszczkę
Najbardziej skuteczne sposoby to leki na opryszczkę skórną na ustach lub w nosie zawierające acyklowir, czyli substancję czynną, która hamuje proces rozmnażania się wirusa. Występują one w formie tabletek zawierających 200 mg lub 400 mg tego związku. Zależnie od dawki, przyjmuje się je odpowiednio do 5 razy na dobę w przypadku 200 mg, oraz 2 razy na dobę w przypadku 400 mg.
Można też skorzystać z preparatów w postaci maści lub kremu. Zawierają około 50 mg acyklowiru na 1 g substancji. Zaleca się ich używanie co 4 godziny, do 5 razy na dzień.
Bardzo wygodne są też plastry, ponieważ oprócz leczenia, pomagają także ukryć zmiany na ciele. Dzięki nim unikniesz też rozprzestrzenienia się wirusa w innych miejscach na ciele, a także powstania blizny. Wygodny sposób aplikacji za pomocą foliowego zabezpieczenia zapewnia higienę, ponieważ nie dotykamy bezpośrednio zmian skórnych na wardze, tym samym nie ryzykując przeniesienia patogenów dalej.
Preparaty te mają też w swoim składzie kwas salicylowy, który wspomaga proces wysuszania zmian na ciele, a także mentol i tymol, które ochładzają i dezynfekują.
Pamiętaj, aby działać szybko. Gdy tylko poczujesz pierwsze objawy, takie jak świąd i pieczenie, warto sięgnąć od razu po właściwy preparat na opryszczkę, na przykład tabletkę, maść albo krem. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko wystąpienia wargowych zmian skórnych i powstania blizny na ustach lub nosie. Jeśli stosowana za pomocą leków kuracja nie przynosi spodziewanych efektów, należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.