Wskazania: Stodal syrop jest lekiem stosowanym w leczeniu kaszlu różnego pochodzenia, towarzyszącego infekcjom górnych dróg oddechowych.
Działanie: Stodal łagodzi kaszel różnego pochodzenia.
Dawkowanie: stosować doustnie. Zalecana dawka syropu Stodal: dorośli: 15 ml syropu 3-5 razy dziennie. Młodzież i dzieci w wieku od 6 lat: 5 ml syropu 3-5 razy dziennie. Dzieci w wieku do 6 lat: według wskazań lekarza. Podczas stosowania zaleca się wykorzystanie miarki dozującej umieszczonej na zakrętce butelki.
Skład: 100g syropu zawiera: substancje czynne: Pulsatilla 6CH 0,95 g, Rumex crispus 6CH 0,95 g, Bryonia 3CH 0,95 g, Ipeca 3CH 0,95 g, Spongia tosta 3CH 0,95 g, Sticta pulmonaria 3CH 0,95 g, Antimonium tartaricum 6CH 0,95 g, Myocardium 6CH 0,95 g, Coccus cacti 3CH 0,95 g, Drosera TM 0,95g. Pozostałe składniki: karmel, kwas benzoesowy, etanol, syrop tolutański, syrop z krzyżownicy, roztwór sacharozy.
Przeciwwskazania: leku Stodal syrop nie należy stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności: w przypadku wystąpienia gorączki powyżej 39˚C, uporczywego kaszlu, duszności lub innych niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem. Przed rozpoczęciem stosowania Stodal syrop u dzieci w wieku do 6 lat należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Lek zawiera 1,74 % v/v etanolu. 5 ml syropu zawiera 0,069 g etanolu i 3,75 g sacharozy. 15 ml syropu zawiera 0,206 g etanolu i 11,25 g sacharozy. Przeciwwskazany u osób z chorobą alkoholową. Ze względu na zawartość etanolu przed zastosowaniem leku u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i osób z grup wysokiego ryzyka (takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub padaczką) należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na zawartość sacharozy stosować ostrożnie u pacjentów z cukrzycą. W przypadku występowania nietolerancji niektórych cukrów należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku. Dawkowanie u dzieci w wieku do 6 lat ustala lekarz.
Interakcje z innymi lekami: należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Ciąża i karmienie piersią: jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: przy podanym poniżej dawkowaniu wpływ nieistotny.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.