Wskazania: produkt leczniczy roślinny stosowany jako lek wspomagający w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych.
Działanie: lek zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych.
Dawkowanie: ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: przyjmować do 3 razy dziennie po 2,5ml preparatu w niewielkiej ilości płynu. W trakcie leczenia wymagane jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, w celu zwiększenia ilości wydalanego moczu. Lek można stosować 2-4 tygodnie. Jeśli w trakcie stosowania produktu objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować samodzielnie przez dłuższy okres czasu.
Skład: 100ml leku zawiera: 100ml soku ze świeżych liści brzozy (1:1) stabilizowanego etanolem. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (v/v), woda. Zawartość etanolu: 50-60% (v/v).
Przeciwwskazania: alergia na pyłki brzozy lub substancję czynną (sok z brzozy); w przypadku, gdy zalecane jest ograniczenie przyjmowania płynów (np. w niektórych chorobach serca lub nerek. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Ostrzeżenia i środki ostrożności: zachować szczególną ostrożność stosując lek Succus Betulae Phytopharm, gdyż dawka jednorazowa preparatu 2,5ml zawiera 1,1g etanolu, co odpowiada ok. 12ml wina i 28ml piwa. Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania leku przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu, przy chorobach umysłowych. Jeżeli w czasie stosowania produktu, objawy nie ustępują lub pojawią się działania niepożądane, takie jak: gorączka, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, bóle skurczowe lub krew w moczu oraz inne niewymienione w ulotce, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Osoby z chorobami serca lub nerek powinny zasięgnąć opinii lekarza przed przyjęciem leku Succus Betulae Phytopharm
Interakcje z innymi lekami: należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Interakcje z innymi lekami nie są znane.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie wykonano badań bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania leku w tym okresie.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol zawarty w produkcie może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, z tego względu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu preparatu. Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.